Gdzie bezpiecznie przechowywać pieniądze w domu?

Gdzie bezpiecznie przechowywać pieniądze w domu?

Przechowywanie pieniędzy w domu cieszy się wciąż dużą popularnością. Wiele osób nie posiada zaufania do instytucji bankowych, chcąc przechowywać oszczędności finansowe na własną rękę. Decydując się jednak na taki krok, warto zastanowić się, gdzie schować pieniądze w domu, by były bezpieczne i nie znajdowały się w miejscach oczywistych dla złodziei. Gdzie ludzie najczęściej chowają pieniądze? W czym najlepiej przechowywać pieniądze? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Pomysłowe skrytki na pieniądze w domu – nie daj się zaskoczyć

Gdzie trzymać pieniądze, by mogły być one całkowicie bezpieczne? Zdecydowanie im bardziej oryginalny, nietuzinkowy pomysł na skrytkę, tym lepiej.

Standardowe skrytki na pieniądze w domu od razu wzbudzają zainteresowanie. By więc zapewnić maksymalną ochronę naszym oszczędnościom, bez względu na to, ile gotówki trzymać będziemy, warto wybrać miejsca, które nie przyjdą potencjalnym złodziejom od razu do głowy.

Zdecydowanie jednym z trafionych miejsc jest dyskretna skrytka w podłodze. Zwłaszcza w przypadku parkietu, jedna bądź kilka deseczek może stanowić zabezpieczenie do skrytki pieniężnej.

Gdzie najbezpieczniej trzymać pieniądze? Kolejną metodą, znaną jeszcze z czasów wojny, to zaszywanie oszczędności w elementach garderoby. W tym celu warto wybrać dwie części garderoby, które będą pełnić funkcję schowków pieniężnych. Wystarczą zaledwie dwie bądź trzy pozycje, które niepozornie ukryją nasze oszczędności. Potencjalny złodziej, który będzie chciał wzbogacić się naszym kosztem, będzie musiał poświęcić niezliczoną ilość czasu na poszukiwania.

Gdzie złodzieje szukają pieniędzy w domu? Jakich miejsc unikać?

Bezpieczne przechowywanie pieniędzy w domu to dla wielu z nas priorytet. Standardowy schowek na pieniądze, taki jak kasetka bądź sejf, to zdecydowanie najmniej korzystna opcja. Przede wszystkim takie produkty posiadają prozaiczne zabezpieczenia. To zamki, które najczęściej nie stanowią problemu dla osób, które pragną dostać się do zawartości skrytek. Co więcej, także standardowa, tzw. skarpeta, a więc szuflada z bielizną, to jedno z najczęściej wybieranych miejsc do przechowania oszczędności, które jest jednym z najmniej bezpiecznych. Pomimo tego, że ciepła, gruba, wełniana skarpeta, wydaje się idealnym miejscem do przechowywania oszczędności zbieranych przez całe życie, w rzeczywistości nie jest miejscem godnym zaufania.

Gdzie trzymać oszczędności, by były całkowicie bezpieczne? Zdecydowanie warto omijać szkatułki z biżuterią. To kolejne niezwykle często wybierane miejsce, które naprowadzają każdego złodzieja na interesujące go łupy. Oprócz drogocennej, złotej bądź srebrnej biżuterii, niejako na tacy poddajemy nasze oszczędności finansowe.

Alternatywne rozwiązania do przechowywania oszczędności pieniężnych w domu

W dzisiejszych czasach do naszej dyspozycji oddano niezwykle szeroką gamę wielu, różnorodnych instrumentów finansowych, które pozwalają na alternatywne możliwości przechowywania oszczędności finansowych. Z całą pewnością do najbardziej popularnych należą konta oszczędnościowe czy lokaty długoterminowe. To rozwiązania, dzięki którym pieniądze w długookresowej perspektywie będą zyskiwać na wartości. Oprocentowanie sprawi, że co miesiąc, od naszej uzbieranej kwoty pieniężnej, naliczone zostaną dodatkowe odsetki, które będą dodawane do oszczędności. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się dodatkowym, bonusowym zyskiem.