Jak zapakować pieniądze na prezent? Pomysły na ciekawe pakowanie

Jak zapakować pieniądze na prezent? Pomysły na ciekawe pakowanie

Bardzo często zamiast obdarowywać kogoś przedmiotami, decydujemy się na wręczanie prezentów pieniężnych, czyli po prostu gotówki. Ktoś mógłby powiedzieć, że to pójście na łatwiznę, nie zawsze też wybór taki musi przypaść do gustu osobie obdarowanej.

Pieniądze na prezent – jak je zapakować?

Faktycznie, wręczenie pieniędzy z ręki do ręki z dodaniem jeszcze kilku słów w rodzaju: Ty już będziesz wiedzieć najlepiej, co sobie kupić…, wygląda zazwyczaj raczej słabo. Istnieją na szczęście sprawdzone w praktyce sposoby, aby zatrzeć takie wrażenie, a nawet zaskoczyć kreatywnością podczas dawania w prezencie gotówki. Właśnie dlatego przygotowaliśmy listę wyjątkowych pomysłów, jak w prosty, a zarazem efektowny sposób i oryginalnie zapakować pieniądze na prezent.

Koperta? Jak najbardziej, ale z pomysłem…

Odpowiadając na pytanie jak zapakować pieniądze, od razu nasuwa się pomysł najprostszy – koperta. To oczywiście klasyka, ale warto puścić przy tej okazji nieco wodze wyobraźni.

Prawda jest taka, że sama koperta może być całkiem dobrym pomysłem, o ile nie wręczamy jej sami. Możemy umieścić ją na przykład w książce z odręczną dedykacją, która sama w sobie sprawdzi się jako pamiątka. Co więcej, do ozdobnego pudełka możemy włożyć kopertę z pieniędzmi, dołączając do tego jakiś drobny upominek (figurkę na szczęście lub czekoladkę). Świetnie sprawdzają się również torebki z organzy, czyli tkaniny przypominającej jedwab, satyny czy lnu, które prezentują się o wiele lepiej niż tradycyjne papierowe koperty. To kolejny przykład, jak elegancko zapakować pieniądze. Jest poza tym mnóstwo sklepów, w których można kupić kartki z życzeniami z małą kieszonką, do której można włożyć banknoty.

Pieniądze na prezent ślubny

Skoro już o kopertach mowa, to warto zastanowić się w jakiej kopercie dać pieniądze na weselu. W końcu to tradycyjny sposób na obdarowanie pary młodych. Do białej lub różowej koperty z gotówką dobrze jest załączyć okolicznościową kartę, najlepiej wypisaną osobiście. Kopertę weselną można też wręczyć wraz z kwiatkiem, lub podać na plecionym talerzu z zieloną gałązką. Zawsze zwiększa tu walory estetyczne takiego prezentu. Zamiast kiczowatych grafik i krzykliwych barw warto pójść w oszczędny minimalizm i gustowną kaligrafię, zwłaszcza posrebrzaną czy pozłacaną.

Na kopercie nie wyczerpują się jednak pomysły w co zapakować pieniądze na prezent ślubny. Oryginalnym rozwiązaniem będzie na przykład bukiet z banknotów.  Niektóre kwiaciarnie oferują takie aranżacje, gdzie wraz z pięknymi kwiatami, w koszyku znajdują się zwinięte w rulonik pieniądze, ozdobione fantazyjnymi wstążkami.  Czasami spotyka się nawet efektowne origami wykonane z banknotów. Ciekawa alternatywą dla kwiatów może być bukiet złożony z balonów. Wewnątrz nich można umieścić zwinięte pieniądze wraz z kolorowym konfetti. Efekt zaskoczenia murowany!

Jak zapakować pieniądze na prezent gwiazdkowy?

W tym wypadku to powinno być naprawdę oryginalne pakowanie. Skoro Boże Narodzenie sprzyja obdarzaniu innych osób łakociami, dlaczego nie połączyć tego z prezentem pieniężnym? Wystarczy zakupić ładnie zapakowane pralinki, zjeść czekoladki (część można nawet zostawić) i wypełnić puste miejsca pieniędzmi – można je także zawinąć ozdobnymi papierkami po czekoladkach.

A co jeśli wykorzystamy popularny motyw bożonarodzeniowego drzewka? Możemy na przykład wykonać ze styropianu mini model choinki i do niego poprzyczepiać banknoty. To naprawdę cudowne drzewko, na którym rosną pieniądze! Prostszą wersję można wykonać za pomocą zielonej karty okolicznościowej, na której po prostu umieszczamy banknoty, zginając je w formę trójkątów, jeden pod drugim – kształt choinki, jako żywo.

Można jeszcze inaczej i śmieszniej…

Naturalnie, oryginalnym i ciekawym sposobem na obdarowanie kogoś pieniędzmi na prezent jest włożenie ich do skarbonki. A żeby było nieco śmieszniej, dlaczego by nie wykorzystać oldschoolowej świnki-skarbonki? Ten sposób sprawdzi się zwłaszcza w przypadku upominków dla najmłodszych, ale i młoda para się ucieszy. Wrzucanie do niej kolejnych monet będzie nie tylko intrygujące, ale również sprawi dużo radości.

Od dawna w butelkach wyławianych z nurtów oceanu znajdowano tajemnicze listy. To rozwiązanie sprawdzi się doskonale w naszym wypadku! Pieniądze w butelce na prezent, dodatkowo oszronionej, sprawdzą się właściwie w każdych okolicznościach i na pewno będą się świetnie prezentować na kredensie czy nad kominkiem.